petak, 25. siječnja 2013.

Blog nagrade


Današnji post u znaku je blog nagradica koje sam ovih dana dobila od dragih kolegica blogerica. Najprije mi je stigla ova nagrada


od Klaudije sa bloga http://hobbybydija.blogspot.com/ , gdje ćete naći jako puno lijepih heklanih stvarčica, kolača i zanimljivih tekstova. Ako već niste, posjetite ovaj blog. Nagradu treba proslijediti blogovima koji obiluju lijepim bojama, što nije bilo lako izabrati. Ipak, evo mog izbora:



http://3.bp.blogspot.com/-9Tf4IgtZBnE/UP_xMi_TwdI/AAAAAAAADCM/v2tdsHf2vic/s200/liebster+award.JPG
Druga nagrada došla je od naše Melanzane sa bloga
http://melanzana-iovoiono.blogspot.com/ kojoj najljepše zahvaljujem na uvijek lijepim i ohrabrujućim komentarima. Pozivam vas da posjetite njezin blog, makar sam sigurna da ste to već učinili.

Pravila kod preuzimanja ove nagrade glase:

1. Napisati 11 činjenica o sebi
2. Proslijediti nagradu na 11 drugih blogova
3. Obavijestiti blogove kojima ste dodijelili nagradu

Evo mojih 11 odgovora:

1. Ideje mi naviru brže, nego što sam ih u stanju realizirati
2. Puno stvari započnem i ostavim ih mjesecima (i godinama) nedovršene
3. Volim životinje, posebno moje ljubimice mace
4. Želim se više posvetiti povrtlarstvu, pomalo napredujem
5. Često mi se ništa ne da
6. Jedva čekam ljeto, prsti mi se smrzavaju
7. Uživam u glazbi, uvijek sa slušalicama
8. Volim pješačiti
9. Pratim auto moto sportove
10. Ovisnica sam o internetu i čokoladi
11. Zašto baš broj 11, čini mi se previše pitanja

Nagradu dijelim ovim blogovima:

subota, 19. siječnja 2013.

Šareni heklani šeširi


Jedva čekam proljeće, ili možda ljeto...no, kako je još uvijek jako hladno i dalje me drži stvaranje zimskih dodataka. Najprije me uhvatila manija za rukavicama i šal ovratnicima, a nakon nekoliko kapa, sada sam i dalje u fazi šešira. Dio mojih šešira vidjeli ste u prošlom postu, a sada evo dva šarena u plavim i rozim tonovima. Zgodni su jer se mogu napraviti od ostataka vune koje manje-više svi imamo po ormarima, no možete i kombinirati boje po volji. 

Šešir u plavo-bijelo-crno-sivoj kombinaciji može se nositi bez ukrasa, jer je sam po sebi već dovoljno šaren, no za svaki slučaj napravila sam dva cvijeta - broša koji se mogu zakačiti na obod šešira.

 Evo i rozo-bijelo-crnog šešira koji se također može nositi bez ukrasa, sa bijelim cvijetom ili sa oba broša zajedno.
 Sigurno će netko pomisliti da su šeširići kičasti, no meni su sa ovim živim bojama baš pravo zimsko osvježenje.

 Možda bude još jedan post o šeširima, a onda ću vas prestati gnjaviti sa pokrivalima za glavu, obećavam...



petak, 11. siječnja 2013.

Heklani šeširi

Danas ću predstaviti nekoliko heklanih šešira, koji će dobro doći u ove hladne zimske dane. Prvi šeširić boje vina obrubljen je čupavom vunom iste boje, što mu daje poseban šarm. Napravila sam ga bez ikakvih ukrasa, jer i ovakav jednostavan, zbog sjajne vune i prekrasne boje djeluje nekako svečano i elegantno. Šešir izgleda puno ljepše na glavi, pogotovo na dužoj kosi.







Drugi je šešir napravljen od dvije različite niti vune zlatne boje i šatirane bež moher vune. Ukrasila sam ga trakicom od pamučnog konca boje zlata koja se lako može izvući, ako se nekome ne sviđa.





  Još jedan šešir od mješavine pamučnog konca i vune. Cvijet od narančastog konca napravljen je kao broš koji se lako može skinuti i staviti na neki drugi odjevni predmet.




 Na kraju evo i šeširića koji izgleda kao da je napravljen od špaga, a zapravo je riječ o dosta mekanoj mješavini vune i sintetike. I ovaj je šeširić ukrašen cvijetom - brošem koji se skida, te crnom trakicom koja se također lako može izvući.

petak, 14. prosinca 2012.

Heklane naušnice




Volim izrađivati torbice, rukavice, šalove, kape, nakit i druge stvarčice, no nikad nisam pravila heklane naušnice. Nabavila sam udice za njih, već imam dosta konca i nešto perlica, te sam se upustila u kreiranje naušnica. Mogu vam reći da je baš zabavno, bezbroj je kombinacija i varijacija, a rezultat je zadovoljavajući. Zapravo sam baš zadovoljna kako su ispale, a vrlo su lagane i udobne za nošenje. Jedan dio naušnica koje sam napravila posljednjih nekoliko dana, možete vidjeti ovdje, a ako nekoga zanima, još slika ima na mojoj fb stranici.
Za fotografiranje je poslužila ova mala kristalna čašica (bićerin ili kako u mome kraju vele pićerin), na koju sam lijepo zakačila naušnice.



 



ponedjeljak, 10. prosinca 2012.

Kape, šalovi, trake...

Kape, šalovi, rukavice, trake za kosu ovih su dana postali naši neizostavni modni dodaci. Na fotografijama je tek manji dio zimske kolekcije koju sam nedavno napravila. Meni sigurno neće biti hladno, a ujedno se pripremam i za Božićni sajam.

 Uz ove sive i krem nijanse ukomponirala sam i lila traku za kosu, odnosno grijač za uši.


 Komplet kapa i šal ovratnik sa crnom ružom. Cvijet na kapi zapravo je broš koji se može skinuti po potrebi. Kapa je dosta duboka i kad se zavrne može izgledati kao šeširić. Nadam se da će vam se svidjeti ovaj mali dio mog zimskog "arsenala". U svakom slučaju, sve dobro grije...


utorak, 27. studenoga 2012.

Light blue



Ove boje podsjećaju me na ljeto, koje mi već pomalo fali. Jedan mali kolaž nekih mojih radova u nježnim plavim nijansama. Ubacila sam i rukavice, tek da se vratim u sadašnje godišnje doba, te jedan cvjetni šal, malo tamnije nijanse plave. Fotka je tu samo zato što obožavam fotkati i slagati kolaže, no uskoro će biti i nekih novih radova


srijeda, 14. studenoga 2012.

Rukavice razne

Najnovije rukavice bez prstiju napravila sam od tanke nijansirane plave vune, koja je od prošle zime čekala na red. Pošto sam imala dosta materijala, napravila sam i odgovarajuću kapicu sa ukrasnim cvijetom. Kapu sam radila sa dvostrukom niti da bude deblja i bolje čuva glavu u zimskim mjesecima.



 Opet primjećujem da mi model strašno nedostaje, jer se na ovim fotkama ne može vidjeti kako kapica lijepo stoji na glavi (pogotovo na dužoj kosi).



Plava kombinacija kape i rukavica.

 Nove rukavice i kapa mogu se lijepo kombinirati sa jednom torbicom, isto iz moje radionice.
Za kraj sam pripremila jedan kolaž raznobojnih rukavica koje sam napravila ove jeseni. Nisu sve tu, no bit će ih još sigurno, jer sam se sada skoro već usavršila u njihovoj izradi. A ni zima nije daleko, pa će nam sigurno trebati!





petak, 9. studenoga 2012.

Crna heklana ogrlica

Crna heklana ogrlica napravljena je od pamučnog konca, a ima i nešto vune, perlica i botunića. Oko vrata izgleda puno ljepše, no na žalost nemam manekenku za fotografiranje.


 Trakica ogrlice je od pamuka, a cvjetovi su od različitih materijala. Izgleda dosta efektno zbog srebrnkastih niti, tako da se može nositi na svečanim prigodama.


 Novu ogrlicu spojila sam sa mrežastim rukavicama i torbicom tamno sive i crne boje, koja je također protkana sitnim sjajnim nitima, ali dosta diskretnim tako da ne bliješti. Nadam se da će vam se svidjeti ova moja svečana kombinacija.

srijeda, 7. studenoga 2012.

Božićni amigurumi


Jako mi se sviđaju amigurumi, no nemam baš previše vremena za izradu ovakvih živopisnih lutkica. Iako su mali i ne zahtijevaju puno materijala, oko amigurumija ima dosta posla i zafrkancije. Puno je tu sitnih detalja, za koje treba imati dobro oko i mirnu ruku. S obzirom da me uvijek vuče želja da napravim nešto novo, iskoristila sam priliku kada je još relativno dosta vremena do božićnih blagdana, i napravila ovu božićnu kolekciju amigurumija.


Na okupu Snješko Bijelić, Bijeli anđeo i Djed Mraz





 Anđeo i Snješko veličine su 12 cm (dok je Djed dosta veći), te se mogu objesiti negdje kao ukras, a bit će dobri i za božićni bor.


srijeda, 31. listopada 2012.

Pletena torbica


 Pletenje me je oduvijek više asociralo na zimu, ali otkako je zahladilo, sve mi više fali ljeto, vedre boje i pamučni konac od kojega je moguće napraviti sve i svašta. Sa svojih omiljenih ljetnih končanih torbica morala sam se malo prebaciti na vunu, pa je tako nastala i ova poprilično prostrana bordo-crna torba.


Torbica je pletena , a ručka i dio za kopčanje su heklani. Na fotografijama se ne može steći pravi dojam kako torba pristaje na ramenu, no vjerujte mi na riječ, izgleda puno bolje nego kad stoji sama za sebe. Naime, torbica se malo izduži i dobije jako zgodnu formu, a u unutrašnjost torbe stane zbilja svašta. Ne da mi se sada mjeriti dimenzije, no ovo je vjerojatno najveća od svih torbi koje sam dosad napravila.




Istaknuti post

Crochet donkey - amigurumi bez šivanja

Dva magarčića na fotografijama izgledaju dosta slično, no riječ je o sasvim drugačijoj tehnici izrade. Magarac sa prve fotografije izrađ...